Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png 4063bb03d5dcf70650c4ede6f1b2f5f4
top news port info kali mstr galp inwe
Kalendarz Wydarzeń
Smyczki na Wojciechu: Cracow Guitar Quartet
Smyczki na Wojciechu: Cracow Guitar Quartet
Termin:
Od 28-06-2019, 19:00
Do: 28-06-2019
Kategoria:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza do udziału w cyklu koncertów smyczkowych - tradycyjnie wzbogaconych o inne niż smyczkowe instrumentarium - i spotkania z wybitnymi artystami w zabytkowym drewnianym kościółku.

Miłosz Mączyński - gitara
Joanna Baran-Nosiadek - gitara
Łukasz Dobrowolski - gitara
Mateusz Puter - gitara

Cracow Guitar Quartet powstał w 2006 roku i współtworzą go artyści związani z Krakowem: dr Miłosz Mączyński (prowadzący klasę gitary w Akademii Muzycznej w Krakowie), Joanna Baran-Nosiadek, Łukasz Dobrowolski oraz Mateusz Puter. Zespół bierze udział w wielu projektach muzycznych w Polsce i za granicą, występuje na najbardziej prestiżowych festiwalach muzyki gitarowej, prowadzi lekcje mistrzowskie dla młodych wirtuozów tego instrumentu, ma na swoim koncie nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji (w tym rejestrowany koncert w studiu Polskiego Radia). W 2009 roku otrzymał I nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Ile De Ré we Francji. W 2010 roku nakładem CM Records ukazała się płyta zespołu „From Ballet to Tango”, ukazująca piękno i bogactwo muzyki tanecznej od Renesansu do współczesności, od Europy po Amerykę Południową, od arcydzieł mistrzów po pełne uroku formy oparte na muzycznym folklorze, a wszystko to w nowym, intrygującym brzmieniu czterech gitar klasycznych. Płyta zyskała znakomite recenzje w polskiej i zagranicznej prasie muzycznej. W 2017 roku zespół zdobył Grand Prix V International Master Competition for Music Teachers w Warszawie, a w maju 2018 roku III nagrodę w międzynarodowym konkursie 15th Altamira Gorizia Guitar Competition we Włoszech. Obecnie Cracow Guitar Quartet uważany jest za czołowy polski zespół muzyki gitarowej.

Miłosz Mączyński
W 2010 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie gitary dr hab. Michała Nagy’a. W 2014 roku, pod opieką promotora prof. Janusza Sochackiego, obronił pracę doktorską i uzyskał stopień doktora sztuki. Od 2015 roku prowadzi w macierzystej uczelni klasę gitary. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych, m.in.: III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Montrealu (2011), III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Guitar Talent w Brnie (2014) oraz laureatem nagród za wyróżniające się interpretacje, m.in. nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu Marka Pasiecznego podczas Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Olsztynie (2009). Swoje umiejętności doskonalił, biorąc udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Roberto Aussel’a, Ricardo Gallen’a, Pablo Garibay’a, Marcina Dyllę, Edina Karamazov’a i in. Koncertował jako solista i kameralista w Polsce, Austrii i Francji. Brał udział w prawykonaniach utworów polskich kompozytorów młodego pokolenia, z którymi współpracuje, starając się o pozyskanie nowego repertuaru na gitarę. Zasiadał w jury ogólnopolskich konkursów gitarowych i przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej, jest wykładowcą warsztatów i letnich kursów muzycznych.

Joanna Baran-Nosiadek
Ukończyła studia na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w zakresie solistyki oraz Podyplomowe Studia Mistrzowskie w klasie kameralistyki prof. Piotra Zaleskiego, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Jako członek duetu gitarowego Alirio Duo jest laureatką licznych konkursów, m.in.: II nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Koszalinie (1994), I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Kielcach (1997), II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Gdańsku (1997), wyróżnienia oraz II nagrody na Międzynarodowych Konkursach Zespołów Kameralnych w Przemyślu (1998, 1999). Jest dwukrotną finalistką Międzynarodowych Konkursów Duetów Gitarowych w Niemczech: w Norymberdze-Bubenreuth (1996) oraz w Kolonii (1999). Artystka brała udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych, m.in. przez:Alirio Diaza, Pavla Steidla, Simona Standage’a, Philippe’a Villa, Raphaelę Smits, Michaela Troestera. Dla Cracow Guitar Quartet wykonała szereg transkrypcji, m.in.: utworów J.S. Bacha, M. Karłowicza, F. Chopina i K. Szymanowskiego. Prowadzi klasę gitary w POSM II st. im. Chopina w Krakowie oraz lekcje mistrzowskie. Jest także jurorem konkursów.

Łukasz Dobrowolski
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary dr hab. Michała Nagy’a oraz kierunku Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje umiejętności gry na gitarze doskonalił na kursach mistrzowskich u wybitnych artystów i pedagogów, m.in. takich jak: Abel Carlevaro, Jorge Cardoso, Eduardo Fernandez, Gerhard Reichenbach, Marco Socias. Był stypendystą University at Buffalo, The State University of New York, The Robert Anderson Research Charitable Trust w Londynie oraz Universidad de Granada. Koncertuje jako solista i kameralista zarówno w Polsce, jak i za granicą (Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Austria, Włochy, Francja, Kanada, USA). Artysta związany jest pracą naukową z Instytutem Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie przygotowuje pracę doktorską na temat koncertów gitarowych - Joaquína Rodrigo. W dziedzinie muzykologii szczególnym polem jego zainteresowania jest twórczość muzyczna kręgu kultury hiszpańskiej i południowoamerykańskiej. Od 2004 współpracuje z Polskim Wydawnictwem Muzycznym jako autor, m.in.: haseł do Encyklopedii Muzycznej PWM. Jest autorem pierwszych w Polsce, niedużych publikacji książkowych o życiu i twórczości Edvarda Griega i Joaquína Rodrigo.

Mateusz Puter
Urodził się w 1989 roku w Krakowie. Swoją muzyczną edukację rozpoczął w wieku 7 lat pod kierunkiem mgr Bogusławy Oberbek. W 2013 roku ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Janusza Sochackiego. Swoje umiejętności doskonalił pod kierunkiem dr hab. Michała Nagy’a w ramach studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej w Krakowie (2014-2016). Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych gitarzystów, jak: Marcin Dylla, Carlo Marchione, Gabriel Bianco, Alexis Mazurakis, Petr Seidl, Thomas Offermann. Uczestniczył w wielu festiwalach oraz konkursach krajowych i zagranicznych (m.in. w 2012 roku był finalistą Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Berlinie). Zarówno jako solista, jak i kameralista koncertował w Polsce, Niemczech, na Słowacji oraz w Czechach. Mateusz Puter od kilku lat współpracuje z flecistką Mają Minecką. Prezentowany przez artystów repertuar obejmuje aranżacje muzyki romantycznej, impresjonistycznej, hiszpańskiej oraz muzyki pochodzącej z Ameryki Południowej.

Program:

J.S. Bach - Koncert brandenburski nr 3 cz. 1
C. Debussy - Reverie
E. Grieg - Pieśń Solvejgi, Taniec Anitry
L. Brouwer - Krajobraz kubański w deszczu
P. Bellinati - Baiao de Gude
C. Machado - Catira, Ciranda, Frevo

Lokalizacja  : Kościół św. Wojciecha, ul. Korczyńska 18A (wjazd od ulicy św. Wojciecha), Krosno
Lokalizacja
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Najbliższe wydarzenia
14.01.2020 - Wtorek
14.01.2020 - Wtorek
17.01.2020 - Piątek
24.01.2020 - Piątek
24.01.2020 - Piątek
Bannery_kino.jpg 5616ea13d274c7ef99dc326bae0d2883
RODO baner.jpg 682795ffe65483ae7d22458d9d17b6e1
aleja_tańca_banner.png 92859133d08f5f2fc2186e42a7576b8e