Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png 6bdb50fe796f58de672d552a3ed07582
top news port info kali mstr galp inwe
Kalendarz Wydarzeń
KDT „Krosno na pointach”
KDT „Krosno na pointach”
Termin:
Od 25-04-2019, 16:30
Do: 25-04-2019
Kategoria:
„Krosno na pointach”
Krośnieńskie grupy taneczne

godz. 16.30 odsłona pierwsza
godz. 19.00 odsłona druga

Zapraszamy na wyjątkowy koncert, który cieszy się dużym zainteresowaniem tancerzy i publiczności. Na scenie zaprezentuje się około 700 tancerzy reprezentujących różne grupy i różnorodne techniki taneczne. Koncert bez cienia rywalizacji i oceniania, o tańcu i dla tańca. Niezwykle cieszymy się, że na zaproszenie do udziału w „Krośnie na pointach” instruktorzy odpowiadają z entuzjazmem.

Zespół „Eksperyment” działa przy MZS nr 4 w Krośnie, jest zdobywcą wielu nagród i czołowych miejsc na konkursach tańca. Zdobył, między innymi 1. miejsce podczas Grand Prix Polski Cheerleaders w Tyczynie i 2. miejsce na zawodach tej samej rangi w Płocku. Zespół „Eksperyment” grupa „Miniusie” działa zaledwie od roku, a ma już na swoim koncie 2. miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Cheer i Mażoretek w Głogowie Małopolskim. Zespoły działają pod kierownictwem Beaty Łopatkiewicz.

Akademia Cheerleaderek „Fragolin” MOSiR Krosno działa od 9 lat. Założycielką akademii jest Katarzyna Stec - animator kultury oraz instruktor tańca. „Fragolin” liczy ponad 300 tancerzy prezentujących się na imprezach sportowych, meczach oraz przeglądach i zawodach tanecznych. Grupy odnoszą spore sukcesy w kategorii cheerleadingu oraz show dance.

„Gracja - Gwiazdki” - grupa młodsza, „Gracja - Gwiazdki” - grupa starsza, „Gracja - Acrodance”, „Gracja - Misie”. Zespoły działają od dwóch lat. Dziewczęta łączą elementy gimnastyki podstawowej, gimnastyki artystycznej oraz akrobatyki z krokami tanecznymi głównie z tańca towarzyskiego. To połączenie tańca z gimnastyką bardzo poprawia ich sprawność ogólną oraz dostarcza dużo satysfakcji. Trenerem zespołu jest Halina Orszulak.

Taniec towarzyski reprezentuje para klasy B Dominik Kud - Karolina Wójcik - zwycięzcy wielu ogólnopolskich turniejów tanecznych, członkowie formacji „Gracja”, z którą zdobywali medale na Mistrzostwach Polski. Zaprezentują wiązankę tańców latynoamerykańskich. Trenerem pary jest Andrzej Orszulak.

Grupa Liya Dancehall Class powstała w 2014 roku. Została stworzona z pasji i przyjaźni tancerzy. Jamajskie i afrykańskie rytmy to coś, co łączy wszystkich tancerzy tej grupy. Instruktorem jest Karolina Dsouza. Zajęcia dostosowane są do początkujących oraz zaawansowanych tancerzy. Najważniejszy w tańcu Dancehall jest attitude - w wolnym tłumaczeniu: własny styl. Tancerze przekazują sobie kroki Dancehall, po czym każdy może je wyrazić w dowolny sposób. Gorące jamajskie rytmy i wolność wyrażania siebie to coś, co kocha ta grupa.

„Akademia Talentów” działa od dwóch lat. W swoich szeregach gromadzi 200 dzieci trenujących połączenie tańca współczesnego z gimnastyką artystyczną oraz aerial - gimnastykę powietrzną. Akademia działa w Krośnie, Dukli, Strzyżowie, Iwoniczu Zdroju. Choreografem jest Paulina Nowacka.

Zespół baletowy istnieje od 2011 roku przy RCKP w Krośnie. Obecnie w balecie ćwiczy ponad 100 tancerek. Grupy baletowe co roku prezentują publiczności swoje prace w formie widowisk tanecznych, w tym sezonie będzie to bajka „Jak znaleźć prawdziwą księżniczkę”. Instruktorem i choreografem jest Monika Waga.

Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS - najstarszy zespół taneczny w Krośnie. Z krośnieńską sceną związany od 29 lat, najpierw jako „Wesołe Chmurki”, a od dwudziestu sześciu lat jako „Kleks”. Przez te wszystkie lata przez zespół „przewinęło” się kilkuset tancerzy. Jedni pojawili się na chwilę, dla innych przygoda z tańcem trwała 10 lat. Obecnie zespół pracuje w sześciu grupach wiekowych, skupiając 160 tancerek i 4 tancerzy. „Nauczaniem początkowym”, czyli pracą z trzema młodszymi grupami tanecznymi zajmuje się Dagmara Krzanowska-Szelc - założycielka i wieloletnia jedyna instruktorka zespołu. Grupy starsze pracują „pod okiem” Aleksandry Fejdasz, od kilku lat związanej z RCKP i zespołem. Młodzi tancerze dodatkowo kształcą swoje umiejętności na warsztatach tanecznych z różnych dziedzin tańca, prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów. Ciężka praca ma odzwierciedlenie w licznych nagrodach zdobywanych podczas konkursów i przeglądów tanecznych.

Zespół Tańca Współczesnego STRECZ pracuje w oparciu o technikę tańca współczesnego, jest laureatem wielu prestiżowych konkursów tanecznych, absolwenci zespołu często kontynuują naukę tańca na wyższych uczelniach tanecznych albo sami uczą tańczyć. Instruktorem i choreografem jest Sabina Wójcik-Grygolec.

---

Bilet: 15 zł, 12 zł ulgowy, 10 zł z KKM

---

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)

Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek - piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30
sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Rezerwacja telefoniczna i internetowa:
13 43 218 98 w. 159 | sprzedaz.imprez@rckp.krosno.pl

Lokalizacja  : Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno
Lokalizacja
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Najbliższe wydarzenia
14.01.2020 - Wtorek
01.02.2020 - Sobota
21.02.2020 - Piątek
21.02.2020 - Piątek
21.02.2020 - Piątek
RODO baner.jpg fb3416b8c0128ee53bf3b656a5e70694
aleja_tańca_banner.png 31abbeddbc4dd49c8d5a474270699f53