Zakończył się XXXV Festiwal Teatrów Dziecięcych z udziałem zespołów polonijnych „Puchar Uśmiechu”. Dziękujemy wszystkim teatrom, które przyjechały do Krosna, by w atmosferze radości teatralnie ze sobą rywalizować. Jury natomiast podziękowało w ten sposób:
Teatrowi „Pacynka” z Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem za walory muzyczne i plastyczne widowiska pt. „Pippi Pończoszanka”
Teatrowi „GAPA3” z Miejscowego Koła PZKO w Nieborach, Republika Czeska, za urodę plastyczną i scenariusz widowiska pt. „Gdzie jest Brzydal”
Teatrowi Studia „Zaczarowana szkatułka” z Pałacu Młodzieży we Lwowie, Ukraina, za malarskość obrazów scenicznych przedstawionych środkami teatru cieni hiszpańskich w widowisku pt. „Dzwonnik z Notre Dame”
Szkolnemu Teatrowi Lalki i Aktora w Turzym Polu za pełną dziecięcego wdzięku i uroku prezentację teatralną, niezwykłą dyscyplinę sceniczną, kulturę żywego słowa i rytm teatralny w widowisku pt. „Wawiłki”
Teatrowi „Mała Fanaberia” z Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach za podjęcie próby tworzenia przedstawienia kostiumowego w widowisku pt. „Gwiazdy, Gwiazdki, Gwiazdeczki”
Teatrowi „Kantor Wymiany Myśli” z Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim za poetycki obraz przygód namalowany teatralnym ruchem, nastrojową muzyką i abstrakcyjne poczucie humoru w widowisku „Pewnego razu, czyli opowieści przy herbatce”
Teatrowi „Gapcio” z Miejscowego Koła PZKO w Nieborach, Republika Czeska, za pełną dziecięcego wdzięku zabawę teatralną w widowisku pt. „Poduszkowe koźlęta”
Teatrowi „Banalia” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie za świadomą i żywiołową grę sceniczną w widowisku pt. „Ptasie trele”.
Jury w składzie:
Ewa Żukowska – pedagog, metodyk pracy artystycznej z dziećmi i młodzieżą, instruktor teatralny;
Marta Bury – aktorka, choreograf;
Henryk Wichniewicz – pedagog, reżyser, instruktor teatralny
postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Brązowy Puchar Uśmiechu – Teatr Gapcio
Srebrny Puchar Uśmiechu – Teatr Kantor Wymiany Myśli
Złoty Puchar Uśmiechu – Szkolny Teatr Lalki i Aktora
Ponadto w uznaniu pracy instruktorów za wzbudzanie wśród dzieci i młodzieży pasji teatralnych, rozwijanie wrażliwości artystycznej, i tym samym włożonej pracy pedagogicznej przyznane zostały nagrody indywidualne. Są to nagrody finansowe:
Berło Króla Błystka (reżyseria) – Monice Adamiec za reżyserię widowisk pt. „Pewnego razu, czyli opowieści przy herbatce” w wykonaniu Teatru „Kantor Wymiany Myśli”- Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim oraz „Ptasie trele” w wykonaniu Teatru Banalia – Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie.
Skrzypce Sarabandy (muzyka,opracowanie muzyczne) – Andrzejowi Macoszkowi za muzykę w widowiskach Teatrów „Gapa3” i „Gapcio”.
Żółtą Ciżemkę (ruch sceniczny) – Waldemarowi Kośmidrowi za ruch sceniczny w widowisku pt. „Wawiłki”.
Wyróżnienie specjalne za oprawę muzyczną i czujność sceniczną w widowisku pt. „Pewnego razu, czyli opowieści przy herbatce” - Julian Maziarz.
Zapraszamy do objerzenia galerii zdjęć z XXXV Festiwalu Teatrów Dziecięcych z udziałem zespołów polonijnych „Puchar Uśmiechu”.
Dzień 1
Dzień 2
Dzień 3
PROGRAM
17 października 2019, czwartek
Blok I
godz. 11:00 - 13:00 - prezentacje konkursowe
PIPPI POŃCZOSZANKA - Astrid Lindgren
Teatr „Pacynka” - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem
reżyseria: Maciej Szukała, scenografia: Maciej Szukała, muzyka: Maciej Szukała
czas spektaklu: 40 min.
GDZIE JEST BRZYDAL - na podst. bajki „O brzydkim kaczątku”
Teatr „GAPA3” - Miejscowe Koło PZKO Niebory, Republika Czeska
reżyseria: Halina Szczotka, scenografia: zespół, muzyka: Andrzej Macoszek
czas spektaklu: 30 min.
Blok II
godz. 15:00 - 16:00 - prezentacje konkursowe
DZWONNIK Z NOTRE DAME - teatr cieni wg Viktora Hugo „Katedra Notre Dame”
Teatr Studia „Zaczarowana szkatułka” - Pałac Młodzieży we Lwowie, Ukraina
reżyseria: Anna Kulyk, muzyka: Anna Kulyk
czas spektaklu: 40 min.
WAWIŁKI - na podst. utworów Danuty Wawiłow
Szkolny Teatr Lalki i Aktora - Szkoła Podstawowa im. prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu
reżyseria: Renata Kośmider i Waldemar Kośmider, scenografia: Renata Kośmider i Waldemar Kośmider
czas spektaklu: 15 min.
18 października 2019, piątek
Blok I
godz. 11:00 - 13:00 - prezentacje konkursowe
GWIAZDY, GWIAZDKI, GWIAZDECZKI - wg bajki Renaty Jakubowskiej
Teatr „Mała Fanaberia” - Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach
reżyseria: Ewa Sikora, scenografia: Ewa Sikora, muzyka: Monika Kurowska i Ewa Sikora, choreografia: Ewa Sikora i zespół
czas spektaklu: 40/45 min.
PEWNEGO RAZU, CZYLI OPOWIEŚCI PRZY HERBATCE - na podst. wierszy Daniiła Charmsa
Teatr „Kantor Wymiany Myśli” - Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim
reżyseria: Monika Adamiec, scenariusz: Monika Adamiec, scenografia: Monika Adamiec i Beata Klimkowska, muzyka: Monika Adamiec
czas spektaklu: 20 min.
Blok II
godz. 15:00 - 16:00 - prezentacje konkursowe
PODUSZKOWE KOŹLĄTKA - na podst. bajki „O 7 koźlątkach”
Teatr „Gapcio” - Miejscowe Koło PZKO Niebory, Republika Czeska
reżyseria: Halina Szczotka, muzyka: Andrzej Macoszek
czas spektaklu 20 min.
PTASIE TRELE - na podst. wierszy J. Tuwima i piosenek: „Zimny drań”, „Umówiłem się...”, „Baby, ach te baby...”
Teatr „Banalia” - Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie
reżyseria: Monika Adamiec, scenariusz: Monika Adamiec, scenografia: Monika Adamiec, muzyka: Bogdan Janik
czas spektaklu 20 min.
19 października 2017, sobota
godz. 11:00 - zakończenie
GOŚCINNIE
DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ TANECZNY KLEKS
OGŁOSZENIE WYNIKÓW XXXV Pucharu Uśmiechu
FOLDER