Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png 00b57c3da8b557dffca9937f9c231c1c
top news port info kali mstr galp inwe
Portal
Powiązane galerie:
LETNIA PRZYGODA 2012
13.07.2015 Redakcja RCKP
LETNIA PRZYGODA 2012
13.07.2015 Redakcja RCKP

Letnia przygoda - cykl imprez kulturalno-rekreacyjnych dla dzieci organizowany we współpracy z Zarządami Osiedli i Radami Dzielnic Krosna 

„Letnia Przygoda 2012”
Okres wakacji to czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Ale nie wszyscy korzystają z  kolonii, wyjazdów rodzinnych czy podróży. Dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zorganizowało po raz kolejny cykliczną, rekreacyjno - kulturalną imprezę pod nazwą „Letnia przygoda”. Spotkania odbywały się w okresie wakacji, w miesiącu lipcu i sierpniu 2012 r., w dzielnicach miasta Krosna w każdy czwartek a w piątki zabawy toczyły się w Ogródku Jordanowskim przy ul. Grodzkiej. 
Inauguracyjnym spektaklem  „Czerwony Kapturek” Agencja Artystyczna „Bajlandia”  z Warszawy przywitała dzieci na pierwszym spotkaniu a zabawy i animacje z klownem Ferdynandem Wspaniałym dały dużo radości uczestnikom. W kolejnych spotkaniach gry ruchowe, integracyjne i konkursy prowadzone były przez Małgorzatę Łojek z firmy „Barwny Świat”. Kolorowe stroje ekipy obsługującej zabawy, związane z  tematem danej imprezy, tworzyły zamkniętą, spójną całość. 
W każdym kolejnym tygodniu imprezy, dzieci bawiły się w innym świecie i tak do Krosna zawitali artyści 
z areny cyrkowej, piraci, smerfy czy leśne ludki. Dzieci korzystały również z przejazdu rikszą, którą prowadził raz książę a innym razem leśny skrzat. 
Zabawom towarzyszyła gra planszowa „Spacer po Krośnie”, która w całości została opracowana przez  pracowników Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.  Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali MAPĘ ZDOBYWCY – karnet służący do zbierania KROSNOludkowych talarów.  Na każdej kolejnej imprezie z cyklu „Letnia przygoda” kto zagrał w grę krośnieńską, otrzymał po jednym KROSNOludkowym talarze. Do danego tematu imprezy przypisany był inny kolor i numer talara. Gra planszowa „Spacer po Krośnie” to gra edukacyjna. Dzieci, młodzież a niekiedy i dorośli musieli wykazać się wiedzą na temat historii Krosna,  legend z nim związanych, zabytków czy kościołów. W tym roku dodatkowo pytano uczestników gry o szkło, produkty szklane, a wszystko za sprawą nowo powstałego Centrum Dziedzictwa Szkła i promocji Krosna jako miasta szkła. Wśród dzieci, które zebrały jak najwięcej KROSNOludkowych talarów, na ostatniej letniej zabawie, zostały rozdane nagrody. Sześć równorzędnych nagród otrzymali: Paulina Sypień, Szymon Krysik,  Klaudia Niepokój, Mikołaj Penar, Zuzanna Pudełko i  Jakub Krysik. Rozdano również 12 nagród  dodatkowych, które otrzymali: Szymon Urban, Nikola Gondela, Roksana Pęcak, Marysia Wojtuszewska, Karolina Sieńko, Jakub Ciupak, Mateusz Czekaj, Kamil Kosowski, Jakub Myczkowski, Amelia Rajchel, Konrad Zawisza i Daria Szafarz. Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
RODO baner.jpg f61789b693921d606c0b792809ccea0d
aleja_tańca_banner.png b62ab94d7e4cbb24f0e13705d9083d5b