Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png 9e4d279ad72e2442bd559e97a540ee80
top news port info kali mstr galp inwe
XVI GBF
Trzy dni XVI Galicja Blues Festival 12-14 września 2019
28.08.2019 Małgorzata Baranowska-Mika

Trzy dni XVI Galicja Blues Festival, zapraszamy do zapoznania się z programem wielkiego święta bluesa.

RCKP_2019

Dzień pierwszy festiwalu (12 września, za kurtyną, bilet 30 zł, ulgowy 25 zł, z KKM 20 zł), to "Wracamy do Monterey" , czyli scena RCKP zamienia się w legendarny Monterey Pop Festival kumulujący w sobie ducha dekady i zwiastujący nadchodzącą erę rocka z głównymi jej odcieniami: blues rock, folk rock i psychedelic rock. To tutaj pełnym blaskiem rozbłysły gwiazdy Jimiego Hendrixa, Janis Joplin, Grateful Dead, Simon and Garfunkel czy Paul Butterfield Blues Band. Koncerty w scenerii klubowej ( scena RCKP), stoliki, napoje (stroje „dzieci kwiatów” mile widziane - będą nagrody dla tych , którzy swoim kostiumem oddadzą klimat tamtej ery, ery hippie ). Muzyka , która zabrzmi tego wieczoru będzie adekwatna do hasła przewodniego. Zagrają: polsko-brytyjski Acoustic Fly, oraz Los Agentos z autorskim, premierowym materiałem pochodzącym z właśnie przygotowanej do wydania płyty. Los Agentos w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie!
Drugi dzień festiwalu (13 września, 19.00, za kurtyną, bilet 30 zł, ulgowy 25 zł, z KKM 20 zł) - „Vlakom do Texasu", upłynie pod znakiem muzyki z pogranicza USA i Meksyku. Nie zabraknie energicznego, współczesnego blues-rocka i wirtuozerskich popisów gitarowych. Wieczór ponownie w scenerii klubowej, ale tym razem przywdziewamy (mile widziane) ubranka rodem z Texasu ( będą nagrody za fajną stylizację ) Zagrają: Teksasy z gościnnym udziałem Wojtka Cugowskiego i czołowa czesko-słowacka formacja WBand
Dzień trzeci XV GBF ( 14 września, 19.00, sala koncertowa, bilet 40 zł, ulgowy 35 zł, z KKM 30 zł) przeniesie nas "Przez kontynenty" ( kostiumy nawiązujące do motywów północno, bądź południowo amerykańskich mile widziane – wykażcie się wyobraźnią, znów będą nagrody ). Tego dnia przenosimy się zza kurtyny na wielką salę koncertową RCKP. Obsada tego koncertu będzie międzynarodowa, wręcz międzykontynentalna. Rozpoczną soliści Studia Piosenki Swing ( reprezentacja Krosna) a po nich sceną zawładną: reprezentująca Polskę legendarna Zdrowa Woda , reprezentantka Ameryki Południowej, Argentynka Vanesa Harbek i jej blues Band, oraz prosto z USA Wanda Johnson z zespołem. Jest żywotną wokalistką o potężnym głosie, która ze smakiem miesza bluesa, soul i gospel w swojej muzyce. Na scenie przejawia ponadto dobre maniery i dojrzałość, co zdarza się tylko naprawdę wielkim. Vicente Zumel – La Hora del Blues - po raz szósty w Polsce. Królował będzie blues nie stroniący od soulu, ostrych rock&rollowych wycieczek, a nawet argentyńskiego tanga.

Dyrektorem artystycznym festiwalu i autorem zapowiedzi jest Robert Lenert

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, Krosno
Karnet 60 zł, z KKM 50 zł

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP od 2 września 2019
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)

Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek - piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30
sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Rezerwacja telefoniczna i internetowa:
13 43 218 98 w. 159 |

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się