Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png 1776ea55a5fd4a32bdc886542a9a1182
top news port info kali mstr galp inwe
KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA
27.08.2017 Małgorzata Baranowska-Mika

Letnie cykle koncertów w świątynich krośnieńskiej starówki i zabytkowym kościółku św. Wojciecha zbliżaja się ku końcowi, zapewniamy jednak melomanów, że jesień zapowiada się w Krośnie bardzo muzycznie.

Już dzisiaj zapraszamy na KROŚNIEŃSKĄ JESIEŃ MUZYCZNĄ - rozpoczynamy 24 września koncertem SOYKA & CRACOW SINGERS. SHAKESPEARE A CAPPELLA. Ze wzajemnej inspiracji Stanisława Soyki i Cracow Singers powstał unikatowy projekt i płyta. Autorskie kompozycje Stanisława Soyki, zarejestrowane zostały w dwóch wersjach językowych: oryginalnej – wczesnej nowoangielskiej oraz polskiej w tłumaczeniach Stanisława Barańczaka i Macieja Słomczyńskiego. Autorem aranżacji jest Karol Kusz – kierownik artystyczny zespołu Cracow Singers. Prawdziwa uczta muzyczna dla smakoszy.

Krośnieńska Jesień Muzyczna

Na 26 września zaprosiliśmy MACIEJA GRZYBOWSKIEGO z jego recitalem. Znakomity pianista i kameralista, współpracował z orkiestrą Sinfonia Varsovia, pod batutą takich mistrzów, jak Jan Krenz, Witold Lutosławski, Krzysztof Penderecki, Grzegorz Nowak. W 1992 roku zdobył Nagrodę Główną i Nagrodę Specjalną na I Konkursie Muzyki XX wieku dla Młodych Wykonawców zorganizowanym w Warszawie przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. W Krośnie wykona utwory Bacha, Czajkowskiego, Mozarta, Schumanna, Debussy'ego, Lutosławskiego i Scarlattiego.

Krośnieńska Jesień Muzyczna

Kolejny koncert, 29 września to owiany już legendą recital STANISŁWY CELIŃSKIEJ "Atramentowa". Artystce towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem Macieja Muraszko. W „Atramentowej” Stanisława Celińska odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – piosenkarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha.

Krośnieńska Jesień Muzyczna

30 września zmieniamy nastrój - utwory Roberta Schumanna, Philippa Glassa, Johna Williamsa, George'a Gershwina usłyszymy w mistrzowskiej interpretacji duetu PIOTR PŁAWNER skrzypce & PIOTR SAŁAJCZYK fortepian. Piotr Pławner, ceniony skrzypek i pedagog, zdobywca najwyższych nagród w międzynarodowych konkursach skrzypcowych, laureat I miejsca w Konkursie im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Koncertuje w kraju oraz za granicą jako solista i kameralista. Występował w niemal całej Europie, obu Amerykach oraz krajach arabskich.

Krośnieńska Jesień Muzyczna

Tradycyjnie w czasie Krośnieńskiej Jesieni Muzycznej swój dorobek zaprezentują muzycy związani z naszym miastem. I tak zapraszamy 8 października na RECITAL MŁODYCH WYKONAWCÓW  - wystąpią Kacper Żaromski – fortepian i Jan Chłap – flet. W natepna niedzilę, 1 października na KONCERT FUNDACJI PADEREWSKIEGO. KROŚNIEŃSKA  LEKCJA MUZYKI w wykonaniu pedagogów, uczniów i absolwentów krośnieńskich szkół muzycznych.

Krośnieńska Jesień Muzyczna

12 października ROBERTO SIRI - pianista, bandoneonista i dyrygent, wraz z jego kwartetem i solistą odwiedza Krosno w ramach 6. tournee po Europie, a koncert otrzymał Patronat Honorowy Ambasady Republiki Argentyny w Polsce. Roberto Siri jest laureatem wielu prestiżowych nagród; m.in. W 1986 r. otrzymał nagrodę Gardel de Oro ("Złoty Gardel"), przyznawaną przez fundację La Casa del Tango, w 1989 roku na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Popularnej otrzymał tytuł "Artysta Przełomu", a w 1992 roku nagrodę za wybitne osiągnięcia artystyczne na festiwalu Perla de Paraná. W 2005 roku, Roberto Siri utworzył kwartet o nazwie Los Muchachos de Antes, którego nagrania pobiły rekordy sprzedaży w Argentynie.

Krośnieńska Jesień Muzyczna

Na zakończenie Krośnieńskiej Jesieni Muzycznej zapraszamy dzieci - oczywiście z całymi rodzinami. Specjalnie dla was Kielecki Teatr Tańca wystawi DZIADKA DO ORZECHÓW, balet do muzyki Piotra Czajkowskiego. Opowieść o Klarze, która otrzymała od Mikołaja lalkę – dziadka do orzechów. Zauroczona prezentem dziewczynka, po dniu pełnym emocji, zapada w magiczny sen. Jej pragnienie spotkania miłości sprawia, że dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego Młodzieńca, którego Klara obdarza silnym uczuciem. O dalszych ich losach dowiecie się już w czasie przedstawienia.

Krośnieńska Jesień Muzyczna

KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA 2017

24 września /niedziela / 19.00
SOYKA & CRACOW SINGERS.
SHAKESPEARE A CAPPELLA
Bilet 80 zł, ulgowy 70 zł, balkon 65 zł *

26 września / wtorek / 19.00
MACIEJ GRZYBOWSKI.
RECITAL FORTEPIANOWY
Bilet 40 zł, ulgowy 30 zł, balkon 25 zł *

29 września / piątek / 19.00
STANISŁAWA CELIŃSKA Z ZESPOŁEM POD KIEROWNICTWEM MACIEJA MURASZKO.
ATRAMENTOWA
Bilet 80 zł, ulgowy 70 zł, balkon 65 zł *

30 września / sobota / 19.00
PIOTR PŁAWNER skrzypce & ISABELLA KLIM wiolonczela & PIOTR MALAJCZYK fortepian
OD SCHUBERTA DO PIAZZOLLI
Bilet 40 zł, ulgowy 30 zł, balkon 25 zł *

1 października / niedziela / 18.00
KROŚNIEŃSKA LEKCJA MUZYKI FUNDACJI PADEREWSKIEGO
KONCERT W WYKONANIU PEDAGOGÓW, UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW KROŚNIEŃSKICH SZKÓŁ MUZYCZNYCH
Wejściówki: cegiełki na rzecz Fundacji

8 października / niedziela / 18.00
RECITAL MŁODYCH TALENTÓW
KACPER ŻAROMSKI fortepian
JAN CHŁAP flet
Orkiestra Zespołu Szkól Muzycznych w Krośnie
pod dyr. Magdaleny Sokołowskiej –Faryj
Wejściówki do odbioru w kasie RCKP

12 października / czwartek / 19.00
QUINTETO ROBERTO SIRI.
TANGA ARGENTYŃSKIE
Koncert pod honorowym patronatem Ambasady Argentyny
Bilet 50 zł, ulgowy 40 zł, balkon 35 zł *

15 października / niedziela / 16.00 – spektakl rodzinny
KIELECKI TEATR TAŃCA. DZIADEK DO ORZECHÓW. BALET DLA DZIECI
Bilet dla 1 osoby 20 zł, dla 2 osób 36 zł, dla 3 osób 48 zł, dla 4 osób 56 zł, dla 5 osób 65 zł *


* z Kartą mieszkańca bilety tańsze o 10 zł

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się