Na przekór pandemii, zamkniętym szkołom i innym przeciwnościom losu zakończyliśmy dwa pierwsze etapy Konkursu plastyki dzieci i młodzieży pogranicza „Kredki” - przyjmowanie i ocenę prac konkursowych. Niecodzienne warunki wymagają nietypowych rozwiązań, dlatego Jurorzy spośród 188 nadesłanych z całej Polski prac, postanowili nagrodzić aż 50 prac, a do równie nietypowej wystawy zakwalifikować 11 prac.
Jury w składzie: Joanna Grudzień-Akslar, Justyna Białek i Piotr Burger postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nominacje do wystawy:
Prace nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy w przestrzeni Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza:
1. Duraj Aleksandra - Czarny Dunajec
2. Sanocka Julia Weronika - Moderówka
3. Kurcoń Kamila - Haczów
4. Cyrkiel Karol - Moderówka
5. Brzeziński Krzysztof - Jaworzno
6. Gruszczyńska Maja - Frysztak
7. Szymiczek Marek - Jaworzno
8. Łapka Miłosz - Haczów
9. Kapela Piotr - Jaworzno
10. Kowalska Rita - Krosno
11. Kozłowski Wiktor - Jaworzno
Prace nagrodzone i zakwalifikowane do prezentacji online:
I kategoria 7-9 lat:
1. Boczar Kornelia - Krosno
2. Bożek Bartosz - Moderówka
3. Cupryś Jakub - Świnoujście
4. Cyrkiel Karol - Moderówka
5. Duraj Aleksandra - Czarny Dunajec
6. Franczak Tymoteusz - Czarny Dunajec
7. Gruszczyńska Maja - Frysztak
8. Kłosowski Filip - Borek Stary
9. Kowalska Mira - Krosno
10. Łapka Miłosz - Haczów
11. Łukaszczyk Dominika - Czarny Dunajec
12. Michorowski Tomasz - Krosno
13. Mikuszewska Zuzanna - Frysztak
14. Munia Zuzanna - Moderówka
15. Patryn Maja - Moderówka
16. Pluta Julia - Tyczyn
17. Staniszewska Kinga - Jasło
18. Wolf Michał - Krosno
19. Wolf Szymon - Krosno
20. Wójcik Klaudia - Moderówka
II kategoria 10-12 lat:
1. Baran Anna - Krosno
2. Bomba Dariusz - Jaworzno
3. Brzeziński Krzysztof - Jaworzno
4. Filar Anna - Jasło
5. Folcik Zuzanna - Krosno
6. Gardzina Filip - Jasło
7. Janas Wiktoria - Krosno
8. Jossa Laura - Jasło
9. Kędzior Maja - Krosno
10. Kowalska Mgdalena - Iława
11. Kowalska Rita - Krosno
12. Kurcoń Kamila - Haczów
13. Niksa Maciej - Jaworzno
14. Rymar Julia - Haczów
15. Sanocka Julia Weronika - Moderówka
16. Sieniawska Martyna - Haczów
17. Śmietana Maja - Krosno
18. Trznadel Wiktoria - Jasło
19. Wójcik Adam - Haczów
20. Ziemiański Tymoteusz - Krosno
III kategoria 13-15 lat:
1. Budzyńska Natalia - Krosno
2. Kapciak Dawid - Jaworzno
3. Kapela Piotr - Jaworzno
4. Kardyś Kornelia - Krosno
5. Kochan Jagoda - Krosno
6. Kociuba Katarzyna - Krosno
7. Kozłowski Wiktor - Jaworzno
8. Niemiec Szymon - Krościenko Wyżne
9. Szymiczek Marek - Jaworzno
10. Terlecka Emilia - Haczów
Wystawa pokonkursowa: 11 zakwalifikowanych do wystawy prac zobaczyć będzie można niezależnie od warunków pandemicznych. Wydrukowane na wielkoformatowych planszach rysunki zostaną zaprezentowane w oknach Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza (front budynku od ulicy Kolejowej). Bryła budynku traktowana jako galeria sztuki i tego typu wystawy realizowane były w czasie wakacji i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem widzów. Pozostałe nagrodzone prace zobaczyć będzie można w formie galerii i prezentacji w sieci.
Termin wystawy: maj - czerwiec 2021
Wszystkim uczestnikom konkursu i autorom prac gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.