Krosno - www.rckp.krosno.pl

logo.png ce685af6a466928645326f3ba26e3974
top news port info kali mstr galp inwe
Banner NHEF.jpg 9724fc310abb94a154695849066dbf61
WIADOMOŚĆ OD ZESPOŁU ARTKINA
03.09.2019 Małgorzata Baranowska-Mika

Przekazujemy informację od Zespołu artKina:

Zaczął się wrzesień, więc mamy dobrą wiadomość dla naszych widzów spragnionych czwartkowych seansów w ramach DKF 16mm. Oprócz tej pierwszej dobrej wiadomości mamy też złą - 5 września o godzinie 19:00 najprawdopodobniej to będzie jedyny pokaz DKF-u w tym miesiącu, ponieważ (I TU KOLEJNA BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ) musimy zamknąć kino na czas remontu toalet. Z kinem planujemy wrócić początkiem października, ale o tym będziemy informowali Państwa na bieżąco. Seanse DKF-u, które się nie odbędą we wrześniu postaramy się nadrobić do grudnia. Prosimy o wyrozumiałość i trzymanie kciuków, abyśmy jak najszybciej wystartowali z kolejnymi filmami.

artKino 2019_DKF

Tytułowy Yuli to przydomek, który nadaje Carlosowi Acoście jego ojciec Pedro. Od najmłodszych lat Yuli ucieka od wszelkiej dyscypliny i edukacji; życia uczy się głównie na ulicach zaniedbanej dzielnicy w Hawanie.
Jednak Pedro wie, że jego syn ma wrodzony talent i zmusza go do udziału w zajęciach tanecznych. Wbrew swojej woli i mimo początkowej niesubordynacji, Yuli zachwyca się światem tańca.
Wkrótce zaczyna tworzyć własną legendę, jako jeden z najlepszych tancerzy swojego pokolenia. Przełamuje tabu, stając się pierwszym czarnym odtwórcą roli Romea w prestiżowym Royal Opera House w Londynie, gdzie przez 17 lat buduje swoją niezwykłą karierę jako główny tancerz.

w programie artKina


Ból i blask” to kilka dni z życia wybitnego reżysera – jego namiętności, zwątpienia i tajemnice. Bez upiększeń, tylko szczerość i prawda. Autobiograficzne arcydzieło Pedro Almodóvara z udziałem Penélope Cruz i Antonio Banderasa (nagroda dla najlepszego aktora na tegorocznym festiwalu w Cannes).

Jeszcze przed przerwą - 3 i 4 września o 20.00.

Salvador Mallo, kultowy hiszpański reżyser filmowy, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności, przeżywa na nowo najważniejsze momenty swojego życia. Wraca myślami do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej dziewiczej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina pierwsze spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń z przeszłości, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się