Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png e2d4c4e5c28bf797dee0e475a95d7d7e
top news port info kali mstr galp inwe
banner NHEF.jpg a64e6a0606448a98620085cf4b3d1fa4
Portal
BALONY NAD KROSNEM 2011
09.07.2015 Redakcja RCKP

29 kwietnia - 3 maja 2011

Rodzinny Majowy Piknik jak co roku towarzyszył Międzynarodowym Górskim Zawodom Balonowym w Krośnie o Puchar Redaktora Naczelnego Magazynu Lotniczego „Skrzydlata Polska”. W tym roku była to już 12 edycja tych niezwykle widowiskowych zawodów, w której udział wzięło 21 załóg z Polski, Litwy, Łotwy i Węgier. Tradycją majowych pikników w Krośnie jest mariaż piękna lotów balonowych, dobrej muzyki oraz wielu różnorodnych atrakcji. Tak było i tym razem. 
Nowum tegorocznego wydarzenia było uroczyste otwarcie imprezy z udziałem publiczności na krośnieńskim rynku. Ku zadowoleniu zebranych mieszkańców Krosna na płycie rynku ustawione zostały „wozy balonowe”, z otwartych czasz raz po raz „wypuszczające ognie”.

W piątek (29 kwietnia) wieczór hip – hopowy, który wypełniły swoim rapowaniem grupy z Radomia, Jasła i Krosna. Imprezą rządził DJ Noriz & Bartox (beatbox), a na finał wystąpił TE-TRIS znany polski raper i freestyle'owiec. Koncert odbył się w specjalnie przygotowanym namiocie, a zmagania muzyków poprzedzone zostały działaniami plastycznymi – graffiti.

Sobota (30 kwietnia) przebiegła równie ciekawie. Rozpoczął ją na „scenie pod namiotem” pierwszy etap przesłuchań finalistów Rock Oil Festival, po których pojawiły się miejscowe zespoły muzyczne, a potem, już na dużej scenie, coś extra dla miłośników evergreenów - Mirek Deredas czyli polski ELVIS NA BIS i największe przeboje króla. Na muzyczny deser wyśmienicie podany rock – jednym słowem HAPPYSAD.  W sobotę także odbyła się MUNDURIADA czyli specjalny konkurs dla służb mundurowych oraz prezentacja sprzętu.

Niedziela (1 maja) pomyślana była bardziej rodzinnie. W tym dniu zaśpiewała ARKA NOEGO, niezwykle popularny zespół dziecięcy, który powstał z okazji pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny oraz ELENI ze swoim zespołem. Lokalni twórcy zaprezentowali projekt „Bliżej nieba”. Specjalnie dla dzieci przygotowano kolorowy namiot plastyczny, gdzie mogły poznać sztukę układania majowych bukietów i dekoracji pod okiem plastyka florysty. A jako, że piknikowi towarzyszyły różne atrakcje lotnicze, dzieci budowały samolot z kartonu.

W poniedziałek (2 maja) po południu odbyła się część druga przesłuchań konkursowych I Rock Oil Festival z udziałem publiczności. Realizując swoje Podniebne Marzenia, dzieci mogły obejrzeć wystawę modeli latających, zobaczyć pokazy i posłuchać piosenek Akademii Pana Kleksa. Wieczorem na głównej scenie muzycznych wydarzeń zagrał laureat I edycji Festiwalu – zespół  thrash metalowy ENEMYBREATH z Brzozowa, a zaraz po nim w klimatycznym koncercie zaprezentował się publiczności ANIA WYSZKONI, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych postaci polskiej sceny muzycznej z towarzyszeniem siedmioosobowego zespołu doświadczonych muzyków.

W świąteczny wtorek (3 maja) w Potyczkach Rodzinnych spotkały się drużyny w konkurencjach sprawnościowych i quizach. Wspólnej zabawie towarzyszyły pokazy ratownictwa. A wszystko po to, aby promować zdrowie i aktywny tryb życia.

W trakcie pikniku można było skorzystać z prawdziwych Podniebnych Atrakcji. Po raz pierwszy była możliwość wzlotu balonem na uwięzi. Dla wielbicieli awiacji przygotowano możliwość lotów pokazowych samolotami i szybowcem na wyciągarce. 
Na krośnieńskim lotnisku gościł również lunapark, wiele stoisk z różnościami, namioty ze smakołykami. Była pierogowa uczta, podczas, której dzieci na specjalnych warsztatach mogły uczyć się niełatwej sztuki klejenia pierogów.

Rodzinny Majowy Piknik w Krośnie był wyjątkową okazja do interesującego spędzenia kilku kolorowych, świątecznych dni. Mimo, że nieszczególnie dopisała pogoda przez Lotnisko Aeroklubu Podkarpackiego przewinęło się kilka tysięcy ludzi.

Organizatorami byli:
Urząd Miasta Krosna 
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Magazyn Lotniczy Skrzydlata Polska 
Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej
Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
banner godzilla.jpg 769f557b364d00c92009badc38952d39
agent kot.jpg 98c1b7b5aac32fadd91448d67cec8005
aleja_tańca_banner.png e9bd696d0da52b82bfa563b71a0c51d0
Zapisy online manufaktura 2019 baner.jpg 511ecd500297e932997fc4fa032841eb
RODO baner.jpg a1b230b95c23b012776ec2ac84fe4b75