Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 01aaa0bcc977b4d53fcac45024c594d5
top news port info kali mstr galp inwe
banner NHEF.jpg b395c5f268d3cfc79bff3d421f153e1c
Portal
Wacław Turek
06.09.2016 Agnieszka KaszczyszynWacław Turek - Artysta Fotografik, członek rzeczywisty Fotoklubu RP, ojciec sukcesu i międzynarodowego powodzenia Fotoklubu RCKP. Dodatkowo poeta, muzyk, instruktor z czterdziestoletnim stażem pracy na rzecz kultury polskiej. Imponujący obszar zainteresowań twórczych, olbrzymie doświadczenie oraz rozliczne kontakty, a także znakomita zdolność koordynacji i organizacji własnych poczynań potwierdzają słuszność obranej drogi zawodowej. Jest obecny na niemal wszystkich ważnych wydarzeniach naszego miasta, zawsze z aparatem.

Pierwsze kroki w fotografii postawił w 1970 roku, w tygodniku „Podkarpacie”. Choć trafił tam z powodu innej swojej pasji - poezji, to szybko zakiełkowała w nim miłość do robienia zdjęć. Wacław Turek jest także muzykiem i poetą. W latach 70. był gitarzystą basowym big-beatowego zespołu „Jacy-tacy”, a w latach 80. i 90. kontrabasistą kapeli ludowej „Swaty”. Wydał 7 tomików wierszy, za swoją twórczość poetycką zdobył wiele nagród i wyróżnień.

Jest redaktorem wydawanego przez RCKP miesięcznika „Croscena”, wiceprezesem Rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, Honorowym Członkiem Związku Słowackich Fotografów.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się