Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png ca40224e6171d0ac665ec8739642c2e2
top news port info kali mstr galp inwe
Portal
Powiązane galerie:
ARTYSTYCZNE FERIE 2012
09.07.2015 Redakcja RCKP
ARTYSTYCZNE FERIE 2012
09.07.2015 Redakcja RCKP

Od 30 stycznia do 10 lutego 2012 roku trwały Artystyczne Ferie celem, których było zapewnienie dobrej zabawy dzieciom i młodzieży w czasie zimowej przerwy w szkole. W trakcie trwania ferii prowadzono następujące zajęcia:

Zajęcia plastyczne
• poniedziałek i środa- warsztaty z grafiki tradycyjnej prowadzone przez Joannę Topolską – Uliasz
• poniedziałek, piątek- maski karnawałowe zajęcia prowadziła Alicja Bogacz w pierwszym tygodniu ferii dla dzieci od 8-10 lat
• wtorek, środa- lepienie z gliny i plasteliny, zajęcia przeznaczone były dladzieci szkoły podstawowej oraz gimnazjum prowadzone przez Ninę Rostkowską

• czwartek-pierwsze kreski portretowania ćwiczenia skierowane do uczniów gimnazjum, zajęcia prowadziła Nina Rostkowska
• poniedziałek, piątek- zaczarowany świat papieru, zajęcia odbywały się w drugim tygodniu ferii i skierowane były do dzieci w wieku 8-10 lat, prowadzonie Alicja Bogacz
Zajęcia te odbywały się w grupach 10-15 osobowych w godzinach od 10.00-12.00.

Zajęcia  taneczne:
• poniedziałek, piątek- taniec współczesny hip-hop, zajęcia odbywały się  w pierwszym tygodniu ferii w godzinach od 10-12. Ta propozycja skierowana była dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Instruktorem był Robert Metelowski
• poniedziałek, wtorek, środa- szkoła  tańca dla dzieci, zajęcia odbywały się w dwóch grupach wiekowych  i były przeznaczone dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Trwały one w drugim tygodniu ferii w godzinach od 10-12. Zajęciami kierowała Sabina Wójcik- Grygolec.
• poniedziałek, środa, piątek- kurs tańca towarzyskiego, skierowany był do dzieci i młodzieży. Odbywał się przez dwa tygodnie od godziny 17, prowadzone były przez Paulinę Leśniak.
• poniedziałek, czwartek, piątek- zajęcia baletowe dla dzieci, odbywały się w pierwszym tygodniu ferii w godzinach od 10-13 i prowadzone przez Monikę Wagę.
Zajęcia te odbywały się w grupach 15-20 osobowych w godzinach od 10.00-12.00.
W trakcie trwania całych ferii dyżurowała Wesoła Świetlica od poniedziałku do piątku
 w godzinach od 10.30 do 13.00. Zajęcia miały charakter edukacyjno- integracyjny i przeznaczone były dla wszystkich zainteresowanych. 

2 lutego odbył się VII konkurs tańca „Foka Dance”, w którym wzięli udział soliści, duety oraz większe grupy prezentujące różne formy taneczne. Przedział wiekowy obejmował  dzieci i młodzież od 6 do 16 roku życia. Taneczne układy oceniane były w oparciu o kryteria doboru muzyki, opracowania choreograficznego i techniki wykonania. Nagrodzono następujące osoby: 
I miejsce Gabriela Wrona, Aleksandra Danek, Julia Gajda, II miejsce Oliwia Dybczyk, Paula Paradysz, Natalia Jórasz, III miejsce Dominika Nitka, Jagoda Dyląg, Anna Nizianiewicz, Weronia Nitka, Wyróżnienia: Melania Findysz, Agnieszka Niezgoda, Maja Szelc, Kinga Król, Kamila Jawor, Marlena Raś, Aleksandra Szmyd.

6 lutego- spektakl Teatru Wielkie Koło "Podróż do błękitnego zamku”. zabrał najmłodszych widzów w niezwykłą podróż w krainę magii i czarów. 

9 lutego o godz.16.00 rozpoczął się KarnawałowyBal Kostiumowy na który przybyło około 60 dzieci wraz z rodzicami. 
10 lutego odbył się konkurs karaoke, do którego przystąpiło 20 osób prezentując wybrany utwór muzyczny.
 

Poza zajęciami w RCKP również w artKinie przy ul. Bieszczadzkiej 1 odbywały się zajęcia dla dzieci podczas ferii. W poniedziałki, środy i piątki od godziny 9.00 trwały konkursy, quizy i zajęcia plastyczne, a następnie o godzinie 11.00 odbywała się projekcja bajek. W pierwszym tygodniu można było obejrzeć takie bajki jak: „Latająca maszyna”, „Mniam”, „Magiczna podróż do Afryki”. Zaś w drugim tygodniu: „Ale cyrk”, „Król Lew” i „Mikołajek”. W zajęciach brało udział średnio 40 osób, a w projekcji filmu około 60 osób.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się