Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png d14f3c972e11f2850b7f383a24ffb6d3
top news port info kali mstr galp inwe
Banner podłóżny NHEF.jpg b79ebac169786cce786c9e603a6a7629
Banner Sztuka. Obecny!.png cedd111b7cf7763fc69d7e4356e09640
Portal
Zespół tańca współczesnego STRECZ
06.07.2015 Redakcja RCKP

Zespół powstał we wrześniu 2000 roku. Instruktorem i choreografem jest Sabina Wójcik-Grygolec. Wszystkie prezentacje powstają wg autorskich pomysłów.

O zespole

Zespół Tańca Współczesnego „Strecz” pracuje głównie w oparciu o technikę tańca współczesnego, ale w repertuarze oprócz choreografii typowo współczesnych ma również układy estradowe, których przygotowywanie i pokazy sprawiają tancerkom sporo radości. "Strecz" ma w swoim dorobku wiele nagród i wyróżnień na ogólnopolskich festiwalach i konkursach oraz udział w projektach, także międzynarodowych. Absolwenci zespołu często kontynuują drogę taneczną w grupach prowadzonych przez czołowych nauczycieli tańca. Praca w zespole „Strecz” to poznawanie podstaw techniki klasycznej, modern dance, kształtowanie świadomości ciała,  poszerzanie zakresów ruchowych. To również udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez najlepszych pedagogów tańca z Polski, edukacja taneczna, występy gościnne, udział w festiwalach, wyjazdy zagraniczne, wakacyjny obóz taneczny, a także to, co najważniejsze - przyjaźnie jakie nawiązują się pomiędzy członkami zespołu.

 

 

 

 

Premiery:
"Nie potrzebuję tego ..." - 2002
"Ziemia - Człowiek" - 2002
"Krejzi" - 2003
"Idol" - 2004
"O Nas, O Was", O Nich"- 2004
"Huśtawka" - 2005
"Słowo o przyjaźni" - 2005
"Myjąc ją", For me", "Współwidzenie", "Dziecięciada" - 2006
"Let's dance" przygotowany ze Szkołą Tańca Kesel z Bardejova -2006
"Tango", "Szukając siebie", "TrzyKa", "Tron" - 2007
"ko_Murki", "Zahir", "Walc", "byćp iękną" - 2008
"Między nami", "Z pamiętnika", Niekoniecznie o mężczyźnie" - 2009
 "Sentencje", "2110", "Obok siebie" - 2010
"Taka sobie bajka", "Don't go", "Antki", "A w mojej głowie..." - 2012
"Before saying goodbye", "Lullaby", "Gone", "niby nikt tego nie je, a słoik zawsze pusty" - 2013
"Wiedźmy", "What's a girl to do?", "Solo", "State of", "Cudzoziemka", "Power of love" - 2014

 

STRECZ zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień:

2016

Tancerze zespołu Matylda Kubit, Karolina Rogala i Damian Zatoński zdali egzaminy wstępne i dostali się na Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi na kierunek Taniec.

Zespół Tańca Współczesnego Strecz otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna za wybitne osiagnięcia w dziedzinie kultury. Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna otrzymała również instruktorka, założycielka i choreograf zespołu Sabina Wójcik-Grygolec.

9 grudnia 2016

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- grupa I - II miejsce
- grupa II - III miejsce

26 listopada 2016

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce
- duet
Katarzyna Niżnik (Strecz), Kamila Jawor (Kleks) - I miejsce
- Ewelina Cieśla (solistka) - II miejsce
- duet Bartek Kafel, Małgorzata Kmon - II miejsce

2016

Ewelina Cieśla zostaje zakwalifikowana do udziału w Festiwalu „Solo Duo Dance”(polska edycja, 2016/2017, eliminacje do International Solo Duo Dance Festival odbyły na scenie Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu)

23-25 listopada 2016

Rzeszowskie Dni Kultury Szkolnej
- Bartłomiej Kafel, Małgorzata Kmon - I miejsce
- Ewelina Cieśla - I miejsce
- Jagoda Dyląg, Anna Niziankiewicz - wyróżnienie

19-20 listopada 2016

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- III miejsce
- Ewelina Cieśla – III miejsce za autorską choreografię „Rzecz najzupełniej pewna”
- Sabina Wójcik-Grygolec – nagroda jubileuszowa dla instruktorki

6 listopada 2016

VI Ogólnopolski Turniej Tańca „Gwiazda 2016” w Rudzie Śląskiej
- grupa I -
Grand Prix (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)
-
grupa II - wyróżnienie (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)

28 października 2016

Ogólnopolska Krakowska Otwarta Nowa Taneczna Akcja i ReAKCJA „Kontrakcja” w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie
- wyróżnienie

25 czerwca 2016

Ogólnopolski Festiwal Tańca „Intermedium” w Krośnie
- I miejsce

17-18 czerwca 2016

XIV Międzynarodowy Festiwal Tańca „Taniec nie zna granic” w Żorach
- II miejsce

6
czerwca 2016

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Spontan” w Warszawa
- II miejsce
- III miejsce przyznane przez jury młodzieżowe)

28 maja 2016

IV Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taki Taniec” w Oświęcimiu
- II miejsce

21 maja 2016

Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Tańcząc w jasnościach” w Tarnowskich Górach
- III miejsce
- wyróżnienie

4 grudnia 2015

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- I miejsce
- III miejsce

28 listopada 2015

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce
- duet Weronika Nitka, Anna Niziankiewicz - I miejsce
- Damian Zatoński (solista) - I miejsce

21 listopada 2015

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- II miejsce
- duet Weronika Nitka, Anna Niziankiewicz - II miejsce
- Ewelina Cieśla (solistka) - II miejsce

26 października 2015

Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”
- I miejsce

24 października 2015

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Pląsy Dramy” w Pyskowicach
- wyróżnienie I stopnia

23 października 2015

Ogólnopolska Krakowska Otwarta Nowa Taneczna Akcja i ReAKCJA „Kontrakcja” w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie
- III miejsce

27 czerwca 2015

Ogólnopolski Festiwal Tańca „Intermedium” w Krośnie
- I miejsce

19-21 czerwca 2015

IX Ogólnopolski Festiwal Tańca „Euro Dance” w Nałęczowie
- I miejsce

27-29 marca 2015

Europejski Festiwal Sztuki „Pižo a Penda” Sátoraljaújhely-Humenné-Michalovce
- I nagroda (w kategorii powyżej 16 lat)

26-29 marca 2015

Festival Umenia „Europa Spieva a Tancuje”
- grupa I – I miejsce za choreografię pt. „The one”

21 marca 2015

VII Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf”
- grupa I - II miejsce za choreografię pt. „The one”
- grupa II - I miejsce za choreografię pt. „Home”

14 marca 2015

VI Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych zespołów Tanecznych w Jedliczu II miejsce w
- grupa I - wyróżnienie za choreografię pt. „The one” (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)
- grupa II - II miejsce za choreografię pt. „Home” (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)

6 grudnia 2014

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie

- grupa I - II miejsce za choreografię pt. „The one”
- grupa II - I miejsce za choreografię pt. „Home”
- Ewelina Cieśla - wyróżnienie indywidualne

27 listopada 2014

XIV Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- grupa I - I miejsce za chorografię pt. „The one”

22 czerwca 2014

VIII Nałęczowski Festiwal Tańca „Euro Dance 2014”
- grupa I - I miejsce za chorografię pt. „Gone” (w kategorii współczesnych form tanecznych w grupie wiekowej powyżej lat 13)
- grupa III – wyróżnienie za choreografię pt. „Lullaby”
- Sabina Wójcik-Grygolec - wyróżnienie indywidualne dla instruktora

5 kwietnia 2014

Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne inspiracje” w Biłgoraju
- II miejsce

6 grudnia 2013

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- I miejsce
- III miejsce

26 listopada 2013

XIII Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- III grupa – wyróżnienie
- duet Anna Korecka, Sabina Podkul - I nagroda za autorską choreografię pt. „Before saying goodbye”

22 listopada 2013

VII Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- I miejsce

24 października 2013

XI Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha” w  Centrum Widowiskowo-Sportowym w Rzeszowie
- II miejsce (w kategorii 16-24 lata)

2 czerwca 2012

XXXV Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Tańcowały dwa Michały”, CK Przemyśl
- III miejsce

21 marca 2012

III Ogólnopolski Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych w Jedliczu
- I miejsce (w kategorii od 15 lat)

2011

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce

20 listopada 2010

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- II miejsce

6 grudnia 2009

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- I miejsce

16 maja 2009

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- I miejsce

6 grudnia 2008

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- I miejsce

2008

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- wyróżnienie

2008

Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Polemiqi” w Warszawie
- zakwalifikowanie się zespołu do udziału w festiwalu

23 lutego 2008

Przegląd Zespołów Tanecznych „Taneczna fatamorgana” w Leżajsku
- III miejsce

2007

- Agnieszka Janusz zostaje zaproszona do udziału w „Solo Duo Dance” w Warszawie

6 grudnia 2005

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- I miejsce

2004

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego w Konin
- II miejsce

2004

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce

2003

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce

2002

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce

 

Wielokrotnie zespół koncertował poza granicami Polski, a w 2010 roku został zaproszony do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Art. Dance” w Koszycach.

 Udział w projektach:
"Dance Alive" - pomysł i choreografia Katarzyna Korona. Spektakl ten był połączeniem pracy tancerzy ze Strecza, Gracji oraz krośnieńskich b-boyów.
"Let's dance" Polsko- Słowacka Akademia Tańca Współczesnego - pomysł i choreografia Katarzyna Korona, Sabina Wójcik-Grygolec. W tym projekcie krośnianie spotkali się z tancerzami szkoły tańca Kessel Dance z Bardejowa, a sam spektakl był połączeniem tańca współczesnego i hip – hop’u.

 

 

Tancerze zespołu Matylda Kubit, Karolina Rogala i Damian Zatoński zdali egzaminy wstępne i
dostali się na Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi na kierunek Taniec.

Zespół Tańca Współczesnego Strecz otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna za wybitne osiagnięcia w dziedzinie kultury. Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna otrzymała również instruktorka, założycielka i choreograf zespołu Sabina Wójcik-Grygolec.

9 grudnia 2016
Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- grupa I - II miejsce
- grupa II - III miejsce

26 listopada 2016
Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce
- duet
Katarzyna Niżnik (Strecz), Kamila Jawor (Kleks) - I miejsce
- Ewelina Cieśla (solistka) - II miejsce
- duet Bartek Kafel, Małgorzata Kmon - II miejsce

2016
Ewelina Cieśla zostaje zakwalifikowana do udziału w Festiwalu „Solo Duo Dance”(polska edycja, 2016/2017, eliminacje do International Solo Duo Dance Festival odbyły na scenie Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu)
23-25 listopada 2016
Rzeszowskie Dni Kultury Szkolnej
- Bartłomiej Kafel, Małgorzata Kmon - I miejsce
- Ewelina Cieśla - I miejsce
- Jagoda Dyląg, Anna Niziankiewicz - wyróżnienie

19-20 listopada 2016
Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- III miejsce
- Ewelina Cieśla – III miejsce za autorską choreografię „Rzecz najzupełniej pewna”
- Sabina Wójcik-Grygolec – nagroda jubileuszowa dla instruktorki

6 listopada 2016
VI Ogólnopolski Turniej Tańca „Gwiazda 2016” w Rudzie Śląskiej
- grupa I -
Grand Prix (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)
-
grupa II - wyróżnienie (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)
28 października 2016
Ogólnopolska Krakowska Otwarta Nowa Taneczna Akcja i ReAKCJA „Kontrakcja” w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie
- wyróżnienie

25 czerwca 2016
Ogólnopolski Festiwal Tańca „Intermedium” w Krośnie
- I miejsce
17-18 czerwca 2016
XIV Międzynarodowy Festiwal Tańca „Taniec nie zna granic” w Żorach
- II miejsce

6
czerwca 2016
Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Spontan” w Warszawa
- II miejsce
- III miejsce przyznane przez jury młodzieżowe)

28 maja 2016
IV Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taki Taniec” w Oświęcimiu
- II miejsce

21 maja 2016
Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Tańcząc w jasnościach” w Tarnowskich Górach
- III miejsce
- wyróżnienie

4 grudnia 2015
Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie
- I miejsce
- III miejsce

28 listopada 2015
Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- I miejsce
- duet Weronika Nitka, Anna Niziankiewicz - I miejsce
- Damian Zatoński (solista) - I miejsce

21 listopada 2015
Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- II miejsce
- duet Weronika Nitka, Anna Niziankiewicz - II miejsce
- Ewelina Cieśla (solistka) - II miejsce

26 października 2015
Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”
- I miejsce

24 października 2015
Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Pląsy Dramy” w Pyskowicach
- wyróżnienie I stopnia

23 października 2015
Ogólnopolska Krakowska Otwarta Nowa Taneczna Akcja i ReAKCJA „Kontrakcja” w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie
- III miejsce

27 czerwca 2015
Ogólnopolski Festiwal Tańca „Intermedium” w Krośnie
- I miejsce

19-21 czerwca 2015
IX Ogólnopolski Festiwal Tańca „Euro Dance” w Nałęczowie
- I miejsce

27-29 marca 2015

Europejski Festiwal Sztuki „Pižo a Penda” Sátoraljaújhely-Humenné-Michalovce
- I nagroda (w kategorii powyżej 16 lat)
26-29 marca 2015
Festival Umenia „Europa Spieva a Tancuje”
- grupa I – I miejsce
za choreografię pt. „The one”
21 marca 2015
VII Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf”
- grupa I - II miejsce za choreografię pt. „The one”
- grupa II - I miejsce za choreografię pt. „Home”

14 marca 2015

VI Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych zespołów Tanecznych w Jedliczu II miejsce w

- grupa I - wyróżnienie za choreografię pt. „The one” (w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)
- grupa II - II miejsce za choreografię pt. „Home”
(w kategorii od 15 lat, taniec współczesny)

6 grudnia 2014

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie

- grupa I - II miejsce za choreografię pt. „The one”
- grupa II - I miejsce za choreografię pt. „Home”
- Ewelina Cieśla - wyróżnienie indywidualne

27 listopada 2014
XIV Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- grupa I - I miejsce za chorografię pt. „The one”
22 czerwca 2014
VIII Nałęczowski Festiwal Tańca „Euro Dance 2014”

- grupa I - I miejsce za chorografię pt. „Gone” (w kategorii współczesnych form tanecznych w grupie wiekowej powyżej lat 13)

- grupa III – wyróżnienie za choreografię pt. „Lullaby”
-
Sabina Wójcik-Grygolec - wyróżnienie indywidualne dla instruktora

5 kwietnia 2014
Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne inspiracje” w Biłgoraju
- II miejsce

6 grudnia 2013

Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie

- I miejsce

- III miejsce
26 listopada 2013
XIII Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle
- III grupa – wyróżnienie
- duet Anna Korecka, Sabina Podkul - I nagroda za autorską choreografię pt. „Before saying goodbye”
22 listopada 2013
VII Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- I miejsce
24 października 2013
XI Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha” w  Centrum Widowiskowo-Sportowym w Rzeszowie
- II miejsce (w kategorii 16-24 lata)
2 czerwca 2012
XXXV Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Tańcowały dwa Michały”, CK Przemyśl
- III miejsce
21 marca 2012
III Ogólnopolski Przegląd Zespołów Dziecięcych i Młodzieżowych w Jedliczu
- I miejsce (w kategorii od 15 lat)

2011

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle

- I miejsce

20 listopada 2010
Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu

- II miejsce

6 grudnia 2009
Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie

- I miejsce

16 maja 2009

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu
- I miejsce

6 grudnia 2008
Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie

- I miejsce
2008

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty” w Mielcu

- wyróżnienie

2008
Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Polemiqi” w Warszawie
- zakwalifikowanie się zespołu do udziału w festiwalu

23 lutego 2008
Przegląd Zespołów Tanecznych „Taneczna fatamorgana” w Leżajsku
- III miejsce

2007
- Agnieszka Janusz zostaje zaproszona do udziału w „Solo Duo Dance” w Warszawie

6 grudnia 2005
Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie

- I miejsce

2004
Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego w Konin
- II miejsce

2004
Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle

- I miejsce
2003
Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle

- I miejsce
2002
Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle

- I miejsce

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się