Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png b83e0707d782d4d0b54b6fc902ef7943
top news port info kali mstr galp inwe
Portal
Powiązane galerie:
KIERMASZE ŚWIĄTECZNE 2012
14.07.2015 Redakcja RCKP
KIERMASZE ŚWIĄTECZNE 2012
14.07.2015 Redakcja RCKP

19 grudnia 2012, 10.00 - 17.00
Kiermasz świąteczny

Święta to czas, który przede wszystkim chcemy poświęcić swojej rodzinie, spędzić miłe chwile przy choince w gronie kochanych osób. To czas, kiedy jesteśmy dla siebie milsi, bardziej serdeczni i kiedy nawet ci nie umiejący śpiewać, z radością i uśmiechem nucą swoje ulubione kolędy i pastorałki. W ten magiczny, przedświąteczny czas zapraszamy miłośników pięknych przedmiotów, smacznych wypieków i tradycyjnych potraw na kiermasz świąteczny! To już tradycja Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Jak co roku zostanie zgromadzonych i wyeksponowanych wiele prac artystów, twórców i projektantów nie tylko z całej Polski, ale również Słowacji, Ukrainy. Będzie można je podziwiać w specjalnie zaaranżowanej na potrzeby kiermaszu przestrzeni nowoczesnego foyer parteru, I oraz II piętra, zagospodarowanego świetnie na powierzchnię wystawienniczą. W organizacji kiermaszu wspierają nas: Powiatowa Rada KGW, Regionalny Związek Rolników, Kół i Organizacji Rolniczych oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Krośnie. 

WIELKANOC 2012  W RCKP
Dla wszystkich miłośników rzeczy niebanalnych i unikatowych RCKP zorganizowało 3 kwietnia br. VII Kiermasz Wielkanocny, gdzie swoje prace zaprezentowali artyści tworzący z pasją i w wielu technikach wszystko to, co można powiesić na ścianie, na sobie lub podarować komuś bliskiemu.  
Wielkanocne stoły, rozstawione na trzech kondygnacjach, kusiły bogactwem dekoracji, kolorów i zapachów. Znalazły się na nich: pisanki,  stroiki świąteczne, wyroby z drewna, ceramika, obrusy, obrazy, kompozycje kwiatowe, rzeźba, malarstwo, wikliniarstwo, haft, szydełkowe serwety, świece,  biżuteria, produkty ekologiczne. Szczególnie bogato prezentowały się ciasta, wędliny, pieczywa, nalewki i potrawy regionalne, przygotowane przez koła gospodyń, stowarzyszenia i prywatnych wystawców. Odwiedzający kiermasz mogli zachwycić się ofertą pisanek, od miniaturowych po wysokie na kilkadziesiąt centymetrów. Zadziwiała różnorodność zdobień i technik. Od klasycznych drapanych i woskowanych po dekorowane plecionkami, kwiatami, papierem, bibułą.
Zaproszeni goście ze Stryja i Borysławia na Ukrainie przywieźli produkty charakterystyczne dla ich kultury i miejsc zamieszkania, a rękodzielników ze Świdnika i Koszyc na Słowacji można było podejrzeć przy pracy.
Swoje stoiska prezentowało 56 twórców rękodzieła artystycznego i 15 Kół Gospodyń Wiejskich z wypiekami i tradycyjnymi potrawami świątecznymi. Zapoczątkowana przed laty inicjatywa organizacji kiermaszów, cieszy się ogromnym zainteresowaniem i owocuje szeroką promocją regionalnych twórców i producentów a wśród mieszkańców. Kiermasz ma ugruntowaną pozycję na mapie krośnieńskich imprez. Wystawcom i zwiedzającym umilał czas zespół śpiewaczy „Kamratki” wykonując ludowe pieśni i przyśpiewki z regionu krośnieńskiego, sanockiego i rzeszowskiego.  
Kiermaszowi towarzyszył VII Konkurs Plastyczny „Wielkanocne Tradycje Pogranicza – Palma, Pisanka, Wieniec”. Zostało zgłoszonych 393 prace w 3 grupach i 5 kategoriach wiekowych. Na konkurs wpłynęła duża ilość pięknych prac, których nie można było zakwalifikować do żadnej grupy i kategorii. Jury wraz z  organizatorami podjęli decyzję o utworzeniu dodatkowej kategorii o nazwie „Ozdoba Świąteczna”. We wszystkich tych kategoriach przyznano liczne nagrody i wyróżnienia. 

 

Regulamin konkursu plastycznego

Nagrody

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się