Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 1e7e6fee2d54e6a27c2f7e5e98edbd0d
top news port info kali mstr galp inwe
NOWOROCZNY KONCERT WIEDEŃSKI
02.01.2018 Małgorzata Baranowska-Mika

Tradycyjnie 1 stycznia w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego (Filharmonia Wiedeńska) odbył się uroczysty koncert transmitowany przez wiele europejskich rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Do udziału w koncertach zapraszani są wybitni dyrygenci, a w tym roku filharmoników wiedeńskich poprowadził maestro Ricardo Muti. Znane utwory muzyki poważnej orkiestra wykonała w eleganckiej scenerii pałacowej, i tradycyjnie były to kompozycje rodziny Straussów i współczesnych im kompozytorów. Koncert Noworoczny z Wiednia transmitowany jest od ponad 30 lat.
Nawiązując do tej wspaniałej noworocznej tradycji, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza Państwa w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia i Budapesztu, magicznego świata operetki i ognistego czardasza, gdzie rozbrzmiewać będą radosne walce Johana Straussa, muzyka Lehara, Kalmana oraz muzyka węgierska, gdzie w pełnych zachwytu dźwiękach usłyszeć będzie można szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosnych westchnień w alkowach.
Znamienite kompozycje w wykonaniu Orkiestry Salonowej Vienna oraz solistów polskich scen operowych i operetkowych, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca, czardasza prezentując niezwykły kunszt wokalny i wykreują dla Państwa najwspanialsze duety miłosne i niezwykle wirtuozowskie kaskady dźwięków muzyki Austro-Węgier. Ta niezwykła gala wzbogacona będzie wirtuozerską grą lidera zespołu, wirtuoza skrzypiec Maestro Mayjana Lomahi, co pozwoli na doświadczanie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu.

Bilet 50 zł, ulgowy 40 zł, z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 10 zł taniej
/w tekście wykorzytano materoały nadesłane/

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek - piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30
sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
Rezerwacja telefoniczna i internetowa:
13 43 218 98 w. 159 |

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się