Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 1b4d9e2fe56e79ce0440ebc3aa715687
top news port info kali mstr galp inwe
banner NHEF.jpg 432ec6642bfe28918400af7bda93a099
SPEKTAKLE POLSKIEJ SIECI TAŃCA NA OTWARCIE FESTIWALU INNY
11.10.2018 Małgorzata Baranowska-Mika

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza po raz trzynasty zaprasza na Festiwal Teatrów Młodzieżowych INNY, który zgodnie ze swoją ideą, służy konfrontacji dokonań teatrów młodzieżowych. Jest też okazją do obejrzenia spektakli zaproszonych gości. W tym roku INNY zbiega się z prezentacją Polskiej Sieci Tańca i dwóch spektakli "Poza horyzontem" i "Stymulacja ciała" Kieleckiego Teatru Tańca. 

Polska Sieć Tańca

Kielecki Teatr Tańca istnieje jako jeden z trzech instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Powstał w 1995 roku na bazie dokonań artystycznych prywatnego zespołu Elżbiety Pańtak. Pasja twórcza i ciężka systematyczna praca połączyła ponad 190 tancerzy, dając początek scenicznej tradycji tanecznej oraz kształtując środowisko zawodowych tancerzy w Kielcach i w Polsce.  

Polska Sieć Tańca

STYMULACJA CIAŁA

choreografia Elżbieta Pańtak
muzyka collage z tradycyjnych i rozrywkowych utworów jazzowych
opracowanie światła Grzegorz Pańtak
36 minut

Taniec, aby mógł zaistnieć w swojej intensywnej postaci, wymaga zarówno specjalnych ćwiczeń kształtujących artystę tancerza, jak i energii, która nadaje mu sens. Tradycyjne i współczesne odmiany tańca jazzowego zawierają niewyczerpalny w tych płaszczyznach potencjał. Z tego potencjału artyści tańca mogą czerpać zarówno w sferze kształtowania własnej techniki i motorycznych możliwości, jak i w sferze wyrażenia emocji oraz indywidualnej wrażliwości tanecznej i muzycznej.

Stymulacja ciała jest artystycznym opracowaniem i autorskim spojrzeniem choreografów na sceniczny taniec jazzowy jako styl, metodę lekcyjną i formę nie podlegającą dewaluacji mimo zmiennej mody. Ekspresyjny taniec jazzowy, odbarczony od intelektualnego przesłania, zawsze daje radość i spełnienie z możliwości artystycznego wyrażenia się nim. Widz będący świadkiem tego niewyrażalnego słownie fenomenu odczuwa wzrastającą witalność. Choreografia Stymulacji ciała składa się z dwóch części: CLASS i DANCEN.

Po scenie przy drążku następują popisy solowe, duety i sceny grupowe, w których spektakularny wysiłek tańczących wywołuje żywe reakcje publiczności. Celem tak rozpisanej choreografii, jest przybliżenie charakteru techniki, jak najlepsze pokazanie jej policentryczności i polirytmiczności. Wyraźnie wyczuwa się przepływ pozytywnej energii, a Stymulacja ciała staje się znakomitą wizytówką kieleckiego zespołu.
Izabela Stańdo o spektaklu

Polska Sieć Tańca

POZA HORYZONT

choreografia, oprawa plastyczna Jacek Przybyłowicz
muzyka Claude Debussy, Anda Union, Jan Sebastian Bach
projekt światła Grzegorz Pańtak

Słowa symbole

Szli i w dal przed siebie patrzyli.
Śnili o domu który wciąż stał nad brzegiem.
Mijali kraje i lądy zielenią pachnące.
Szli i płakali z radości.
Wracając do miejsca dzieciństwa
i wiecznej młodości

[Jacek Przybyłowicz]

Jacek Przybyłowicz stworzył taneczno-muzyczny kolaż. Poza Horyzont to rzecz o ludzkim wędrowaniu - tym dosłownym, w poszukiwaniu stałego miejsca i domu, ale i tym symbolicznym […] Poza Horyzont jest spotkaniem z dobrze znanym stylem Jacka Przybyłowicza, który cechuje naturalność, płynność i elegancja ruchu, nie tak często spotykana w tańcu nowoczesnym. Spektakl jest dowodem zgodnego współdziałania całego kieleckiego zespołu ze szczególnym udziałem Grzegorza Pańtaka.
Jacek Marczyński o spektaklu

materiały nadesłane KTT

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/265268.html%0A

STYMULACJA CIAŁA
POZA HORYZONT
Kielecki Teatr Tańca

Widowisko realizowane w ramach Polskiej Sieci Tańca

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno
18 października 2018, godzina 19.00

Bilet 20 zł, ulgowy 15 zł, z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 10 zł w sprzedaży w kasie RCKP

Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek - piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30
sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
Rezerwacja telefoniczna i internetowa:
13 43 218 98 w. 159 |

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się