Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 06ee0fff81101ac337e5f72aabd14d69
top news port info kali mstr galp inwe
banner NHEF.jpg 986405fa4f779aefbd343565251af76d
NIENAGANNY GUST TEATRALNY PUBLICZNOŚCI W KROŚNIE
02.10.2018 Małgorzata Baranowska-Mika

Jest nam ogromnie miło, i z prawdziwą dumą odebraliśmy werdykt jury tegorocznej tarnowskiej TALII, XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii. Otóż nagroda Grand Prix oddana została w ręce zespołu Teatru Śląskiego i spektaklu "Porwanie Europy", który nasza publiczność tak dobrze przyjęła na 39. Krośnieńskich Spotkaniach Teatralnych.

fot_Paweł Matelowski

PORWANIE EUROPY na 39. Krośnieńskich Spotkaniach Teatralnych, fot. Paweł Matelowski

Pierwszą nagrodą uhonorowano spektakl "Skłodowska. Radium Girl" Teatru Papahema, który zobaczymy w Krośnie 15 stycznia 2019 w ramach programu SZTUKA. OBECNY!

fot_ archiwum Teatru Papahema

SKŁODOWSKA. RADIUM GIRL - Teatr Papahema, fot. archiwum Teatru


Jury XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, obradujące w składzie: Aneta Groszyńska (Przewodnicząca), Grażyna Wolszczak, Jacek Kopciński i Jerzy Radziwiłowicz, ustaliło swój werdykt.

Po obejrzeniu dziesięciu przedstawień konkursowych jury jednogłośnie postanowiło przyznać:

Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii, Teatrowi Śląskiemu im. St. Wyspiańskiego w Katowicach za spektakl "Porwanie Europy" Jarosława Marka Rymkiewicza w reżyserii Piotra Cieplaka [na zdjęciu].

Pierwszą Nagrodę w wysokości 6 tysięcy złotych Teatrowi Papahema w Białymstoku za spektakl "Skłodowska. Radium Girl" autorstwa i w reżyserii Agaty Biziuk.

Drugą Nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych Grupie Potem-o-tem w Warszawie za spektakl "Pierwsza lepsza" Aleksandra Fredry w reżyserii Marcina Zbyszyńskiego.

Nagrodę indywidualną w wysokości 4 tysięcy złotych panu Dariuszowi Chojnackiemu za rolę Kicia w spektaklu "Porwanie Europy" Jarosława Marka Rymkiewicza w reżyserii Piotra Cieplaka z Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

Nagroda Publiczności:

"Śluby panieńskie" z Teatru im L. Solskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata

Nagroda ZASP Ale Aktor!

Filip Kosior za rolę w spektaklu pt.: "Pierwsza lepsza"

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się