Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 6f0e2fca79258a86c0e44a810e8b3a66
top news port info kali mstr galp inwe
SZACHY - PIĘKNE WIDOWISKO BALETOWE CRAVOVIA DANZA
14.02.2018 Małgorzata Baranowska-Mika

W szóstej odsłonie festiwalu KULTURA WIEKÓW DAWNYCH Regionalne Centrum Kultur Pogranicza przygotowało w programie już w najbliższy piatek,16 lutego, godzina 11:00 - spektakl zespołu Cracovia Danza SZACHY wg. Jana Kochanowskiego.

KULTURA WIEKÓW DAWNYCH 2018

Balet Cracovia Danza, założony przez Romanę Agnel, tancerkę i choreografa, to jedyny w Polsce profesjonalny zespół tańców historycznych, specjalizujący się w tańcu barokowym. Choreografie komponowane w różnych stylach i technikach, często odtwarzane z dawnych traktatów, kunsztowne kostiumy, a także doskonała muzyka – oto charakterystyka spektakli Baletu.

SZACHY - widowisko baletowe zespołu CARAVIA DANZA
Rezyseria: PAWEŁ WINSCZYK
Inscenizacja i scenografia: ROMANA AGNEL
Ruch pantomimiczny: KRZYSZTOF ANTKOWIAK
Kostiumy i scenografia: MONIKA POLAK-LUŚCIŃSKA
Maski i rekwizyty: MACIEJ LUŚCIŃSKI

KULTURA WIEKÓW DAWNYCH 2018

Bezpośrednią inspiracją do spektaklu stał się poemat Szachy wielkiego polskiego poety epoki renesansu – Jana Kochanowskiego. Tancerze poprzez pantomimę i taniec, w którym ożywione zostały autentyczne XVI-wieczne włoskie i francuskie choreografie, odtwarzają grę mistrzowsko opisaną przez poetę. Emocjonująca rozgrywka pomiędzy konkurentami do ręki duńskiej księżniczki przenosi się ze stołu szachowego na scenę, a figury szachowe ożywają by wprowadzić widza w świat baśni i wyobraźni. Fragmenty dzieła Kochanowskiego czytane przez aktora pełniącego rolę narratora dopełniają spektakl. Pełen wyobraźni i humoru tekst, przedstawiający postacie nie pozbawione uczuć i emocji, żywa i dynamiczna akcja, sprawiają, że dzieło to staje się wspaniałym materiałem do stworzenia spektaklu opartego na tańcu renesansowym i ruchu pantomimicznym.

KULTURA WIEKÓW DAWNYCH 2018

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
16 lutego 2018, godzina 11.00

Szachy wg Jana Kochanowskiego
Widowisko baletowe, Cracovia Danza

Bilet: 10 zł

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się