Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 51a6a4591994a57b9803f00de631b937
top news port info kali mstr galp inwe
POLSKA SIEĆ TAŃCA
09.01.2018 Małgorzata Baranowska-Mika

POLSKA SIEĆ TAŃCA powstała na mocy podpisanego 19 listopada 2017, w Centrum Kultury w Lublinie, dokumentu – porozumienia stron tworzącego pierwszą w Polsce, sformalizowaną sieć centrów wspierających Sztukę Tańca. 

Polską Sieć Tańca tworzą przede wszystkim odważni i zdeterminowani ludzie – kierownicy i dyrektorzy instytucji wspierający Sztukę Tańca od lat. Sieć jest inicjatywą oddolną, kreowaną w duchu wymiany i poszanowania różniących się od siebie artystycznych wizji.

Rok pilotażowy PST został uruchomiony dzięki otwartości i dobrej woli Ryszarda Kalinowskiego (Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie), Joanny Leśnierowskiej (Art Stations Foundation Grazyny Kulczyk w Poznaniu), Iwony Orzełowskiej (Teatr Tańca Caro, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach), Adriana Lipińskiego (teatr Rozbark w Bytomiu), Agaty Moląg (Krakowskie Centrum Choreograficzne, Nowohuckie Centrum Kultury), Elżbiety Pańtak (Kielecki Teatr Tańca), Doroty Cząstki (Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie) oraz Joanny Szymajdy (Instytut Muzyki i Tańca).

PST

W ramach tego programu już 2 lutego zobaczymy w Krośnie PŁACZKI - spektakl przygotowany przez Nowohuckie Centrum Kultury.

Żałoba to tematyka dziś raczej niepopularna. Tworząc „Płaczki” chciałyśmy zderzyć tradycję z współczesnością i przyglądnąć się różnym wariantom „przeżywania”, ale też opowiadania o nim. Kreując scenki na przemian poważne, ironiczne, zabawne, smutne, a czasem groteskowe, staramy się igrać z wrażliwością widzów, wplątując ich w emocjonalne pułapki, a czasem odsłaniając mechanizmy konstrukcyjne spektaklu. „Płaczki” to spektakl interaktywny, przełamujący bariery sceniczności, budujący intymność w bliskim spotkaniu między widzem a artystą. Nasza obecność i koncentracja są tu wystawione na próbę w nastrojowych lub na wpół improwizowanych działaniach w konfrontacji z publicznością.

Polska Sieć Tańca

PŁACZKI - spektakl w ramach programu POLSKA SIEĆ TAŃCA - 2 lutego 2018, godz.18.00

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, ul. Kolejowa 1

Cena biletu 20 zł, ulgowy 15 zł, z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 10 zł

Kasa biletowa RCKP, ul. Kolejowa 1, 38-400 Krosno

poniedziałek - piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30,

sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed koncertem

Tel. 13 43 218 98 w. 159, www.rckp.krosno.pl,

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się