Kto nie przeżył MIKOŁAJEK TANECZNYCH od kulis, nie jest sobie w stanie wyobrazić jak trudne i złożone jest to przedsięwzięcie artystyczne. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza gościło w tym dniu 850 młodych tancerzy, czyli jednym słowem absolutne roztańczone tornado.
W tym roku Mikołajki świętowały swój srebrny jubileusz, i w związku z tym powaga nagród nabiera dodatkowego znaczenia. Jury w składzie: DARIUSZ CHMIELOWIEC – kierownik i choreograf tarnobrzeskiego Studia Tańca i Ruchu FRAM, scenograf, DANUTA KAMIŃSKA - absolwentka pedagogiki kulturalno-oświatowej UMCS w Lublinie, instruktor tańca I kat., członek Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, autorka największego przeglądu dziecięcych zespołów tanecznych KACZUCHA. Nauczyciel w PPSKAKiB, gdzie zajmuje się tańcem ludowym i warsztatem choreograficznym, KATARZYNA KORONA - instruktor tańca współczesnego, a od 2008 roku instruktor hip – hop w Jasielskim Domu Kultury. Załozycielka i choreograf grupy R-Revolution.
Jury po obejrzeniu 47 prezentacji scenicznych w których wystąpiło łącznie 850 tancerzy postanowiła przyznać następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:
Kategoria 7 - 11 lat
I miejsce:
Zespół Taneczny MAŁA GRACJA
Studio Tańca Towarzyskiego GRACJA w Krośnie
I miejsce ex aequo:
Zespół Taneczny BIESZCZDZKIE ŻABKI - „Wystrzałowa kukurydza”
Bieszczadzki Dom Kultury
II miejsce:
Zespół Taneczny DESTINIAKI - „Dawno temu w trawie”
Studio Tańca DESTINO
II miejsce ex aequo:
Zespół Taneczny KLEKS III - „Mrówcze harce”
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
III miejsce:
Zespół Taneczny FAME-iki - „Cruella De Mon”
Szkoła Tańca FAME w Dębicy
III miejsce ex aequo:
Zespół Taneczny ROZTAŃCZONA PACZKA - ……….
Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu
Kategoria 12 - 15 lat
I miejsce:
Zespół Taneczny CYTRUSY - „Głodne Gąsienice”
Powiatowe Ognisko Baletowe w Jarosławiu
I miejsce ex aequo:
Zespół Taneczny FOXAL - „Sen kustosza”
Centrum Kulturalne w Przemyślu
I miejsce ex aequo:
Zespół Tańca Nowoczesnego MINI MAX SHOW - „Ptasie trele”
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
II miejsce:
Zespół Taneczny KLEKS II - „W cieniu piramid”
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
III miejsce:
Zespół Taneczny FOKS - „Sąsiedzi”
Bieszczadzki Dom Kultury
II miejsce ex aequo:
Zespół Taneczny IMPULS - „Standard mix”
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Kategoria pow. 15 lat
I miejsce:
Zespół Taneczny KLEKS I - „Królewskie sny”
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
II miejsce :
Zespół Taneczny EXPLOSION - „Wiosna, ach to ty....”
Studio Tańca DESTINO
II miejsce ex aequo:
Zespół Tańca Współczesnego STRECZ gr. I - „About friends”
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
III miejsce:
Zespół Taneczny SIMPLY SWAGG -
Osiedlowy Klub Kultury EMKA w Dębicy
III miejsce ex aequo:
Zespół Tańca Jazzowego – Mini Formacja BALLO - „Anima mea”
Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a nagrodzone zespoły statuetki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom, zapraszamy nieustannie do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza - nie tylko na Mikołajki Taneczne - u nas zawsze w programie znajdziecie coś ciekawego.