Krosno - rckp-krosno.nazwa.pl

logo.png 73047053f41f06778eaabf4dde38991f
top news port info kali mstr galp inwe
banner_aleja_tańca_2017-18.jpg 734eb0ea4f6ce1757865be85044b8e6b
Banner Edukacji Filmowej.jpg 52e70dba28699c2f6b0b5783f733b969
„Photo views“. Zbiorowa wystawa fotografii - Fotoklub Spišská Nová Ves
07.09.2017 Małgorzata Baranowska-Mika

Fotoklub Reginalnego Centrum Kultur Pogranicza prowadzi bardzo owocną działalność wystawienniczą, jest organizatorem wystaw i plenerów, współpracuje z klubami fotograficznymi z regionu Karpat. Prace krośnieńskich fotografików były wielokrotnie prezentowane i nagradzane na wystawach zagranicznych. Dobrym zwyczajem, my również zapraszamy twórców z zaprzyjaźnionych kół do zaprezentowania swojego dorobku w Galerii Fotografii RCKP.

W najbliższy wtorek, 12 września 2017 (godz. 17.00) zapraszamy na wernisaz wystawy Spiskiego Fotoklubu.

Fotoklub Spiski działa w Spiskim Centrum Kultury w słowackiej Spiskiej Novej Vsi od 1980. Obecnie klub ma ponad 50 aktywnych członków z powiatów Ves, Lewocza, Gelnica i Poprad. Uczestnicy prezentują swoje prace przy pomocy miejscowego ośrodka kultury, przede wszystkim na klubowych i krajowych wystawach fotograficznych AMFO. Uczestniczą również w międzynarodowych imprezach plenerowych. Wielu fotografów prezentuje swoje indywidualne wystawy w regionie Spiszu, jak i na całym terenie Słowacji. Spiskie Centrum Kultury organizuje corocznie, wspólnie z Fotoklubem, konkurs fotograficzny, którego celem jest promocja twórczości fotograficznej oraz prezentacja słowackiej tradycyjnej kultury ludowej.

Za edukację artystyczną i zarządzanie fotoklubem odpowiadają Kazimír Štubňa, Miro Dibák, Radim Kopeć, Józef Česla i Robo Kočan.

PROJEKT JOANNA TOPOLSKA-ULIASZ

Na wystawie w Krośnie swoją twórczość zaprezentuje 21 autorów przedstawiając 72 fotografię odzwierciedlające ich unikalne osobowości i indywidualne zainteresowania. Fotografie prezentowane na wystawie pokazują świat oczami fotografów ze Spisza: portrety, martwe natury i pejzaże, a także obrazy codziennego życia ludzi. Autorzy eksperymentują ze światłem prezentując swoje artystyczne i twórcze spojrzenie na świat. Prezentowane są również reporterskie zdjęcia z wyjazdów, imprez kulturalnych i społecznych.

Spojrzenie każdego fotografa na świat w tej kolekcji jest oryginalne i autentyczne, dlatego wierzymy, że każdy z entuzjastów fotografii znajdzie coś, co go zainspiruje i zachęci ich do dalszego rozwoju i twórczości.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza - Galeria Fotografii - ul. Kolejowa 1 - Krosno

Wystawa czynna od 1 do 30 września 2017

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się